Záhrada

Záhrada na jeseň: Na čo nezabudnúť?

Zozbierajme to, čo sme zasiali a pripravme záhradu na zimný spánok! Nechajte sa inšpirovať radami a tipmi na našom blogu, kde si môžete prečítať, čo záhrada zahŕňa na jeseň a na čo nezabudnete pred príchodom zimy.

Jesenné práce v záhrade

Začnite tým, že vykopete padlé listy a čokoľvek, čo by mohlo udusiť trávnik a naberať ho do kompostéra. Nie všetko však patrí do kompostéra a môžete si to spomenúť v našom článku„Ako začať kompostovať a ako správne kompostovať„. Ďalšími veľmi dôležitými prácami na zimovanie záhrady sú burina trávnika a potom starostlivosť o celý smaragdový skvost kosením s vyšším rezom ako štandard, vertikuláciou a hnojením takými trávnymi hnojivami, ktoré sú bohaté na draslík a fosfor.

Ako sa starať o záhradu na jeseň?

S jeseňou prichádza nielen práca v záhrade, ale aj jesenná starostlivosť o vašu záhradu, takže odrežte rastliny, ktoré nemôžu odolať tvrdému mrazu, dajte im prospešné zalievanie a presuňte ich do zimných biotopov. Tie rastliny, kríky a stromčeky, ktoré môžu vydržať zimu, ale môžu byť jemnejšie zavinovacie agro tkaniny, tesne pred prvým príchodom mrazu. Dajte im tiež posledné dostatočné zavlažovanie pre lepší štart do ďalšieho vegetačného obdobia. Vykopať záhony a prinajlepšom ich zakryť organickým hnojivom. Odrežte trvalky a obklopte ich vrstvou listov alebo zeme.

V e-shope JIPOS.cz vám ponúkame záhradnícke potreby,ktoré uľahčia a spríjemnia október v záhrade. Vyberte si napríklad záhradný dúchadlo pre padlé listy, kultivujúceho pre trávu, mini hrable a motyky pre kvetinové záhony, rezačky štetcov, secateurs pre živé ploty,ale aj drviče záhradného odpadu.

Na čo by ste nemali zabudnúť v záhrade na jeseň?

Skladujte na suchom a mrazivom mieste aj také veci, na ktoré by ste normálne nemysleli, ale predĺžite ich životnosť. Patria medzi ne napríklad čerpadlá a hadice,z ktorých sa pred uskladnením vypustí všetka voda, vyprázdnené kvetináče a kvetináče, ako aj vyčistené záhradné náradie a stroje. Skontrolujte tiež odkvapy v záhradnom dome,ktorý môže byť upchatý z padlých listov, ako aj rybníkov, a nezabudnite na zimovanie fólie a parníkov,čo ocení hlboké kopanie hliny, pokrytie hnojom a pokoj na jarnú výsadbu.

Čo zasadiť na jeseň?

Jeseň je tiež ideálnym časom na výsadbu ovocných stromov, cibuľovitých rastlín, ruží, okrasných rastlín, ako aj kríkov. Ak ich zasadíte teraz, už na jar si vychutnáte farby tvrdej práce vo vašej záhrade. Tulipány, krokodíly, narcisy, čučoriedky, kosatky, snežienky, ruže, magnólie, jabloň, hrušky, slivky, rakytník, javor a mnoho ďalších sú ideálne na výsadbu jesennej záhrady a poskytujú im priestor, hĺbku a bohaté zavlažovanie pre dostatočné zakorenenie.

Užite si jesennú prácu a záhradnú starostlivosť s Jipos.cz!

Súvisiace príspevky