Inšpirácia

Veľká noc je hneď za rohom: Farbenie vajec originálnym spôsobom

Veľká noc je hneď za rohom a zaujíma vás, ako farbiť vajcia originálnym spôsobom? Namaľujte ich pomocou domácich surovín, ktoré nájdete v špajzi v kuchyni, a tešíme sa na Veľkú noc v netradičnom duchu.

Farbenie vajec na Veľkú noc

Zostaňte doma so svojimi blízkymi počas veľkonočných sviatkov, koniec koncov, tento rok to nebude inak, a pripravte sa na Veľkú noc, ktorá sa zapisuje do histórie. Aj keď musíme dodržiavať karanténu, nosiť masky a rukavice a ulice budú tento rok bez koledníkov, poradíme vám, ako farbiť vajcia na ekologickej vlne pomocou infúzií pripravených z prírodných surovín, ako to robili naše prababičky.

Nechajte sa inšpirovať a budete príjemne prekvapení magickým výsledkom.

Veľkonočné tipy od JIPOS

Zaujíma vás, pre koho a prečo farbiť vajcia a vyrábať veľkonočné dekorácie? Odpoveď je jasná! Farby zdvihnú vašu náladu, pracovné plemená, prirodzená technika omaľovánky vajec je lacná, inšpirácia nikdy nie je dosť, každé vajce je originálne, budete zamestnávať celú rodinu, bude to zábava, úsmev sa lieči a je zabezpečené živobytie vo forme vaječného šalátu na ďalší deň. ?

Pôvodná Veľká noc: pokyny, ako to urobiť

Ozdobte svoj domov jarnými dekoráciami, pripravte veľkonočné pochúťky na slávnostnom stole, pripevnite farebné stuhy k pomlázku, vypnite (koronavírus) správy a obklopte sa čímkoľvek, čo vám pripomína veľkonočné sviatky.

Ako farbiť vajcia na Veľkú noc?

Sfarbenie vajec a Veľká noc patria k sebe. Čisté biele vajcia sú najvhodnejšie pre prirodzené sfarbenie, ale ani hnedé vajcia vás nezbavujú výsledku. Vajcia by sa mali variť vo vriacej odvare desať minút a po varení, odstavené v hrnci zo sporáka a ponechané na vylúhovanie ďalšiu hodinu alebo tak, kým voda nevychladne. Pre dokonalý lesk potom trieť vajcia s obrúskom s trochou masla alebo sadlo.

Neexistujú žiadne hranice predstavivosti

Vždy pridajte dve polievkové lyžice octu do odvarov pre intenzívnejšie farby, alebo utrite samotné vajcia obrúskom namočeným v octe predtým, ako ich vložíte do odvaru na odmasť.

  • Hnedá farba: odvar z hnedej cibuľovej kôry alebo dubovej kôry
  • Červená farba: odvar z červenej cibule alebo červeného vína
  • Žltá farba: odvar z kurkumy, kari alebo šafranu
  • Ružová farba: odvar z červenej repy
  • Oranžová farba: odvar z čierneho čaju alebo strúhaná mrkva
  • Zelená farba: odvar zo špenátu, žihľavy alebo zelenej nati
  • Modrá farba: odvar z červenej kapusty
  • Fialová farba: odvar čučoriedok alebo bazy
  • Čierna farba: odvar zo sadzí

Pripravte sa na najfarebnejšiu dovolenku v roku s Jipos.cz.