Záhrada

Jesenné upratovanie záhrady ochrannými prostriedkami

Každá práca v záhrade vyžaduje určitú mieru bezpečnosti, a to sa nemení ani počas jesenného čistenia. Aké ochranné prostriedky použiť pri práci v záhrade? Nechajte sa inšpirovať.

Príprava záhrady na jeseň

Kvitnúce kvety, stromy vrhajú príjemný odtieň a krásny trávnik, lákavé chodiť po ňom bosými nohami. To všetko a oveľa viac nám záhrada dáva počas teplých mesiacov, a preto je potrebné sa o ňu riadne starať pred príchodom prvých mrazov a snehu, aby sme sa mohli opäť tešiť na novú sezónu na jar.

Základné pracovné pomôcky na jesenné čistenie záhrady

Prvá vec, ktorú môžete urobiť na jeseň, je zbaviť záhonov posledných zvyškov rastlín a zeleniny a pripraviť ich na gravírovanie. S tým vám pomôže šikovný záhradné rukavice s pazúrmi, vďaka ktorým šikovne vykopete akúkoľvek rastlinu.

Naopak, trvalky, ktoré sú schopné prezimovať, by mali byť správne orezané tak, aby sa rastlina nemusela zbytočne kŕmiť dlhými listami a mala väčšiu šancu úspešne sa vyrovnať s mrazmi. Trvalky sú tiež spojené s pokrytím záhonov s listami, ktoré chránia pôdu pred úplným zmrazením. Pri manipulácii s listami a orezávaním rastlín odporúčame, aby ste sa vybavili pracovnými rukavicami,ktoré môžete získať v našom e-shope v kategórii ochranných prostriedkov vo všetkých veľkostiach a za veľmi rozumné ceny.

Keďže väčšina práce v záhrade sa vykonáva na zemi, záhradnícke kolenása určite ho hojdu, čo nielen ochráni kolená pred dlhším zaťažením, ale predĺži aj životnosť vášho pracovného oblečenia.

Bezpečnosť pri práci: Ochranné prostriedky

Ďalšou dôležitou činnosťou, ktorú záhrada vyžaduje, je orezanie kríkov a živých plotov pomocou motorových alebo elektrických rezacích nástrojov, orezávanie konárov reťazovou pílou,nastavenie plota zastrihávačmi živých plotov alebo jemné doladenie trávnika kvalitnými nožmi na trávu. Pri každej takejto činnosti a manipulácii s záhradnými rezacími nástrojmi je dôležité starať sa o bezpečnosť. A preto je pre nás veľmi dôležité chrániť oči špeciálnymi okuliarmi pred malými úlomkami pri vysokej rýchlosti, ktoré by ste nemali nechať ujsť v vybavení ochranných prostriedkov.

Príjemná a obzvlášť bezpečná jeseň vo vašich záhradách vám praje Jipos.cz

Súvisiace príspevky