Záhrada

Jar sa blíži: čo robiť na jar v záhrade?

Zima sa skončila a prvé jarné teplé slnečné lúče začínajú podporovať prácu v záhrade. Je čas pripraviť záhradu na sezónu? Čo robiť na jar v záhrade? A ktorým záhradnícka prácam sa na jar určite nevyhneme?

Ako sa starať o trávnik s príchodom jari?

Váš trávnik je nenávratne vyčistený od snehovej pokrývky, takže je čas vyčistiť mŕtve čepele trávy, zvyšky listov a machu. S verticutation hrable, dôkladne prevzdušňovať trávnik a akonáhle dosiahne výšku najmenej 8 cm, môžete ho oživiť kosením do výšky 5 cm.

Začínate robiť svoju záhradu krásnou a plodnou?

Zrelé stromy a živé ploty by sa mali skrátiť a prerezať na zahusťovanie, najlepšie rezačkou štetcom alebo vhodnými zastrihávačmi živých plotov. Ak chcete znásobiť kríky, môžete urobiť odrezky z tvrdých drevených častí. Ruže budú mať prospech z oplodnenia a prerezávania. Zakryte postele trvalkami mulčením, obmedzte rast buriny a udržujte pôdu vlhkú, ruka v ruke s hnojením pripravíte pôdu na ročné. S otepľovaním sa škodcovia začínajú množiť v záhrade a skleníkoch, včas proti nim zasahujú pomocou ekologických prípravkov.

Aké kvety, kríky a stromčeky zasadiť na jar?

Na jar sú vysadené jarné žiarovky, krokodíly, biele vločky, sasanky, ľalie, tulipány, narcisy, hyacinty a iné. Do konca apríla môžu byť vysadené stromčeky a kríky, ktoré by mali byť dobre napojené, aby sa mohli zakoreniť do letných dní. Dobrý čas je na výsadbu, napríklad maliny, černice, egreše, ako aj ríbezle. Odstráňte jahody odstránením všetkých suchých listov a starostlivým uvoľnením pôdy. Pre plodenie jahôd a úrodnosť pôdy sú najlepšie organické hnojivá, ktoré si môžete vyrobiť vo vhodnom kompostéri.

Je príchod jari ideálnym časom na zasiať ročné obdobia?

Áno. Semená ročných zárodkov sú zasiate v ohniskách alebo uložené v skleníkoch, pretože sú stále citlivé na jarné mrazy. Predrastať afrikánske sadenice, ktoré majú účinok na odpudzovanie háďatka, alebo aster, kozmatózy, immortelles, gazanias, karafiáty a v e-shope JIPOS.cz si môžete vybrať zo širokej škály ručných záhradných nástrojov na údržbu a zber.

JIPOS.cz vám prajeme príjemné obdobie jarného záhradníctva!

Súvisiace príspevky