Záhrada

Tipy, ako zimovať vonkajší bazén

Sezóna bazénov a vodnej zábavy sa pomaly chýli ku koncu a na ochranu vonkajšieho bazéna pred padajúcimi listami, prízemnými mrazmi a príchodom prvého snehu máme pre vás tipy, ako najlepšie zimovať vonkajší bazén a nič nepodceňovať.

Kedy zimovať vonkajší bazén?

S príchodom jesene prichádzajú ďalšie povinnosti vo vašej záhrade. Jeseň nie je len o výsadbe nových stromov,

zbere padlých listov, vertikulácii trávnika

a ďalších, s blížiacou sa jeseňou je tiež ideálnym časom na zimovanie záhrady, rybníkov a záhradných bazénov pred zimou vás prekvapí.

Ako správne zimovať bazén?

Ak ste vlastníkom týchto nafukovacích zariadení, bude to vánok vyhodiť ho do vzduchu, vyčistiť, zrolovať a uložiť späť do balenia. Ak ste vlastníkom bazénov nad zemou alebo zabudovaný do zeme, budete mať trochu viac práce, ale každý domáci a záhradný údržbár sa s tým ľahko vyrovna. Niektoré typy bazénov majú dokonca svoj vlastný špecifický zimovisť, ale väčšina bazénov vás poteší našimi tipmi. Ideme po nich?

1. Zbavte bazén všetkých trosiek, a to ako na bočných stenách, tak aj na dne bazéna. Nepostrádateľným pomocníkom bude špeciálny
bazénový vysávač
a sitko na plávajúce nečistoty z povrchu vody.

2. Vypustite vodu z bazéna na úroveň asi desať centimetrov pod zberačom povrchových nečistôt alebo odstreďovačom a potom naneste špeciálny prípravok na zostávajúcu vodu v bazéne, ktorá účinne zabraňuje tvorbe rias a zákalu počas zimy. Z online ponuky nášho e-shopu odporúčame vybrať
prípravok Cranit Against Algae 0,5l RL DEN BRAVEN
na uľahčenie prípravy bazéna na nasledujúcu sezónu.

3. Do zvyšnej vody v bazéne rozložte dostatočný počet PET fliaš alebo špeciálnych plavákov, aby sa zabránilo poškodeniu stien bazéna pred rozšírením objemu zamrznutej vody v ňom.

4. Demontujte
čerpadlo,
všetky hadice, bazénové schôdzky, ako aj ďalšie príslušenstvo, ktoré váš bazén nebude chvíľu potrebovať. Tiež odstráňte všetok piesok a nečistoty z filtrov. Zámerne spomíname piesok, pretože filtrácia piesku sa najčastejšie používa v domácich vonkajších bazénoch. Umyte, vysušte a skladujte všetky vybavenie bazéna na suchom mieste.

5. Ak ste vlastníkom krytého bazéna, vyhrali ste! V opačnom prípade zakryte bazén
krycím listom,
ktorý nepustí svetlo a zabraňuje napadnutiu nečistôt počas jesene a zimy.

Uľahčite si vrátenie bazéna do prevádzky pre budúcu sezónu, vaše Jipos.cz.

Súvisiace príspevky