Záhrada

Zavlažovanie trávnika

S príchodom jari ste pripravili pôdu, zasiali trávnu zmes a čakáte len na tú smaragdovú farbu? Dokonalý trávnik nie je len dažďová voda, ale potrebuje pravidelne zavlažovať a JIPOS.cz vám prináša niekoľko užitočných tipov a tipov, ako to urobiť.

Zavlažovanie trávnika: perfektný trávnik po celý rok

Prestali ste si užívať ťažké zalievanie plechoviek naplnených až po okraj, aby ste zalievali celú trávnatú záhradu, stromy a kvety? Zaujíma vás, ako uľahčiť prácu so záhradným zavlažovaním? Ste na správnom mieste!

Kedy zavlažovať trávnik?

JIPOS.cz odporúča zalievať trávnik a všetky rastliny skoro ráno alebo po západe slnka vskorých večerných hodinách, keď nespôsobujete teplotný šok z denného slnečného svitu. Voda hojne a najlepšie každý druhý deň.

Záhradná hadica

V JIPOS.cz nájdete pestrý výber záhradných hadíc od 200 Kč v závislosti od použitého materiálu a jeho vlastností a dĺžky vinutia. V prípade záhradných hadíc sa zamerajte na vhodné príslušenstvo, ako sú zavlažovacie pištole alebo spojky.

Sprinklery

Pre väčšie záhradné plochy nezabudnite dosiahnuť zavlažovačy. Ceny zavlažovačov sa rýchlo líšia v závislosti od dizajnu a funkcií. Hrotové zavlažovači jednoducho musia byť správne upevnené v pôde. Voľne stojace zavlažovači sú dostatočné na to, aby sa pohybovali včas. Výhodou zavlažovateľov je rovnomerné zavlažovanie záhrad. Vyberte si tú najlepšiu a vychutnajte si, ako veľkí zavlažovači robia čo najviac práce za vás.

Automatické zavlažovacie systémy

Automatické zavlažovacie systémy sú ideálne nazavlažovanie väčších trávnatých plôch, okrasných lôžok a skleníkov. Postrekovače sú nad trávnikom predĺžené tlakom vody a hlavy sa po dokončení automaticky vložia znova.

Perfektný trávnik po celý rok

Trávnik je náročná rastlina na zavlažovanie a zavlažovanie, a či už vyzdvihnete kanvicu, záhradnú hadicu alebo máte zavlažovací systém na mieste, JIPOS.cz vám praje oslňujúci výhľad na dokonalý trávnik po celý rok!

Súvisiace príspevky