Auto-moto

Starostlivosť o auto: ako vyčistiť interiér auta?

Nosíte svoje deti alebo domáce zvieratá v aute? Potom určite poznáte ohromujúci výhľad na interiér auta, keď ho opustí. Ako sa zbaviť milióna omrviniek, stoviek zvieracích chlpov a slín, prilepených plechoviek na čalúnení, roztavených popsicles v záhyboch alebo prachu na palubnej doske? Pozrite sa na rady a tipy, ako vyčistiť interiér vášho auta spolu s nami.

Ako vyčistiť interiér auta?

Po prvé, pravidelné pečenieje dôležité. Plánujete vyčistiť interiér vášho vozidla a udržať si jeho trhovú hodnotu za každých okolností. Pre ľahší prístup a rýchlejšie čistenie celej oblasti, oddelení a menej prístupných záhybov najprv odstráňte všetky prekážky, vyhoďte odpadky, pretriedia rakvy, vymeňte voňavé stromy.

Prvý pomocný vysávač

Pri čistení vozidla sa oplatí investovať do ručného vysávača pre jeho ľahkosť a priestorovú dostupnosť v interiéri vozidla. Ručný vysávač je uložený v kufri auta a vždy ho môžete mať po ruke. Ak nevlastníte ručný vysávač, máte možnosť rôznych typov funkčných prídavných zariadení s domácim vysávačom.

Profesionálny tlkot srdca

S mokrým vysávačom môžete zo sedadiel a kobercov odstrániť to, čo výkonný vysávač nerobí, a to vďaka vode s čistiacim roztokom striekajúcim z hlavy pri vysávaní. Tlkot srdca sú v týchto dňoch cenovo dostupným tovarom a určite nájdu využitie mimo vášho vozidla. Môžete si tiež objednať profesionálne čalúnenie bitie od spoločností, ktoré ponúkajú túto službu, ale počítať so skutočnosťou, že budete platiť navyše. Po každom mokrom čistení je veľmi dôležité nechať interiér čo najviac vyschnúť kvôli zápachu muštnosti.

Čistiace prostriedky pre interiér vozidla

Používajte vysoko kvalitnú automobilovú kozmetikuna čistenie a leštenie plastových častí vozidla. V prípade ťažkej kontaminácie najprv použite univerzálne plastové čistiace prostriedky na odstránenie škvŕn a prachových vrstiev a potom impregnujte tieto plastové časti interiéru vozidla špeciálnymi čistiacimi prostriedkami vo forme krémov, pen, obrúskov, sprejov alebo voskov. Vďaka finálnej vrstve, ktorá dodáva plastom nielen lesk, sú plastové komponenty tiež chránené pred vplyvom slnečného svetla a usadenín nečistôt.

Ako rýchlo vyčistiť interiér auta?

Pre maximálne potešenie z jazdy s domácim miláčikom odporúčame, aby ste dostali ochranné prikrývky pre auto a určite oceníte ochranné prikrývky pre váš kufor s organizovaným úložným priestorom vo forme vreciek. Pre vnútorné čalúnenie, získajte neutrálne kryty automobilovalebo najlepšie sa hodia podľa typu auta a nebudete ľutovať, keď vaše dieťa niečo spadne z úst. Najrýchlejší spôsob, ako udržať interiér vozidla čistý, je vziať týchto užitočných pomocníkov a vyradiť ich.

Tipy pre domácnosť od JIPOS.cz

  • Pre vlhkosť v interiéri alebo mastné škvrny na čalúnení pomôžu sóde bikarbóne.
  • Vrecko soli pomôže so zatuchajúou vôňou v interiéri auta a zamrazovaním skla.
  • Neutralizácia zápachu cigariet pomôže kávovým zrni.
  • Nikdy neumieňujte klasické voňavé stromy na plastové časti interiéru vozidla.

Či už máte svoje auto profesionálne vyčistené alebo si vyberiete svoju vlastnú cestu, JIPOS.cz chcete lesklý interiér na každej ceste tam a späť.

Súvisiace príspevky