Auto-moto

Jarné upratovanie: Ako sa starať o auto?

Auto si opäť vyžaduje našu pozornosť a pravidelnú starostlivosť pred letom. Či už to urobíte sami alebo zveríte svoje auto do rúk odborníkov, najprv sa pozrime spoločne, aké nástrahy môže váš štvorkolesový miláčik očakávať v lete.

Jarná údržba auta

Aj na jar je potrebné pripraviť sa na letnú sezónu, kedy bude naše auto ovplyvnené mnohými vplyvmi. Najdôležitejšie z nich sú vysoké teploty, ktorým čelí hlavne chladiaci systém. Takže sa o to postarajme a vráťme ho do dokonalého stavu pred letom.

Prvým krokom by mala byť kontrola chladiacej kvapaliny,ktorú odporúčame meniť približne každé 2 roky alebo vždy s výmenou elektroinštalácie. Kvapalina si tak zachováva schopnosť zabrániť korózii systému. Skontrolujme tiež funkčnosť snímača teploty chladiacej kvapaliny,ktorý zapne prídavný ventilátor motora. To je obzvlášť dôležité v dopravných zápchach a pre pomalú mestskú dopravu. Posledným krokom kontroly chladiaceho systému je kontrola termostatu.

Jarné upratovanie auta

Z technickej stránky, ktorá je určite na prvom mieste našej jarnej starostlivosti, máme všetko skontrolované a v poriadku. Teraz sa môžeme pustiť do estetickejšícha pre niektorých, najmä pre ženy, príjemnejšie aktivity. Počas zimy naše auto znáša veľa nepríjemností, ako sú nečistoty z bahnitých a solených ciest, omrvinky z vianočných koláčikov atď.
Zoberme si to pekne z podlahy.

 1. PODLAHA
  V interiéri auta najviac trpí podlaha. Najprv odstráňte všetky koberce, správne ich vysávajte a gumové umyte teplou vodou vhodným čistiacim prostriedkom. Potom začnite vysávať podlahu samotného vozidla vrátane priestoru pod sedadlami a kufrom.
 2. SEDADLÁ
  Začnime s vysávanímznova, pretože veľa omrviniek potravín sa dostane na sedadlá, ale aj prach zo vzduchu, veľa nečistôt nemusí byť ani viditeľné, takže dôkladne vysávajte. Potom siahajte po čističi čalúnenia a vyčistite sedadlá do hĺbky.
 3. PRACH
  Zbaviť sa prachu z palubnej dosky a všetkých povrchov nie je nič ťažké, ak máte správnych pomocníkov. Pozrite sa na ponuku na Jiposa. Prach by sa mal zlikvidovať nielen na jar, ale podľa potreby pravidelne.
 4. WINDOWS
  Dobrý výhľad je dôležitý pre všetkých cestujúcich počas jazdy. Pre vodiča je to obzvlášť dôležité z bezpečnostného hľadiska, preto podľa potreby pravidelne umývame okná. Okrem toho, v letných mesiacoch sú mastné šmuhy nebezpečné kvôli praniu nekvalitnými prostriedkami. Získajte kvalitný čistič okien najmä pre vaše auto. Pre vonkajšie čelné sklo je letná sprinklerová zlúčenina,ktorá získala ocenenie DEKRA Automobil GmbH, skvelá pre svoju veľmi dobrú schopnosť odstraňovať zvyšky hmyzu.
 5. KLIMATIZÁCIA
  Čistenie klimatizácie nielen zabezpečí správnu prevádzku a dlhšiu životnosť, ale tiež zabezpečí zdravšie dýchanie v aute. Získajte dezinfekciu klimatizácie,s ktorou ste vyčistili do desiatich minút a jej účinnosť je až 6 mesiacov.

Jipos si želá, aby ste si užili teplú letnú jazdu autom, či už na dovolenku, výlety alebo len do práce. Vedzte, že v čistom a ošetrenom aute to bude iná jazda!

Velký jarní úklid: Jak se starat o auto?