Auto-moto

Ako zvýšiť hodnotu ojazdeného auta na predaj?

Plánujete predať svoje auto? Aký je najlepší spôsob, ako predať ojazdené auto a čo najlepšie využiť kúpu nového? Nechajte sa inšpirovať tým, ako zvýšiť hodnotu ojazdeného auta na predaj na našom blogu.

Aký je najlepší spôsob, ako predať ojazdené auto?

Chcete získať niečo rýchlejšie, vyššie pre terén alebo naopak priestrannejšie, kde môžete sedieť celú rodinu, vrátane domácich miláčikov, a ísť na vysnívanú dovolenku? Ste odhodlaní predať svoje ojazdené auto sami? Ako ho predať za najlepšiu cenu? Cena vozidla je určená hlavne jeho technickým stavom, modelom, rokom výroby, typom motora, najazdenými kilometrami a úrovňou vybavenia, ale dôležitú úlohu zohráva aj správna starostlivosť o auto a jeho vizuálny aspekt, ktorý môže zvýšiť cenu vozidla o desiatky tisíc.

Ako pripraviť auto na predaj?

Umyte ho! Ak to nedokážete sami, pripravte tisíc ďalších a zverte svojho štvorkolesového domáceho maznáčika profesionálom na úplné čistenie interiéru a exteriéru. A ak sa odvážite, možno budete chcieť použiť niekoľko nepostrádateľných tipov z e-shopu Jipos.cz, ktoré nestojí bohatstvo a maximálne zvyšujú hodnotu vozidla pred predajom.

Pre najlepšie čistenie interiéru a exteriéru odporúčame Program prania Kenco, šampón vyvinutý na základe aniónových a neiónových detergentov najnovšej generácie, silne účinný textilné čistiace prostriedky, kokpit postreky na leštenie všetkých plastových častí v interiéri vozidla, plastové oživenie,syntetické vosk v spreji na voskovanie farby na aute a špeciálne čistič motora, ktorý odstraňuje zvyšky maziva, olej a usadeniny.

Ako zvýšiť cenu auta pri predaji?

Okrem pravidelnej údržby automobilov, uprataný interiér a lesklý exteriér zvyšujú predajnú cenu vozidla a jeho správnu servisnú históriu, technickú kontrolu, pridanú povinnú výbavu, odstránenie drobných chýb od poškriabanej farby po menšie korózne mapy, viditeľný vzor na pneumatikách, ako bonus môžete tiež hodiť (zimné) pneumatiky, pridanú klimatizáciu a kvapalinu do umývadiel, funkčné svetlá, stierače a ďalšie vybavenie vozidla. Všetky tieto tipy zvýšia šance na predaj vášho auta za ešte lepšiu cenu.

Predávate auto? Načasovanie predaja a správna reklama

Čas, kedy sa rozhodnete predať svoje auto, je veľmi dôležitý pre úspešný predaj. A hoci všetko má svojho kupujúceho, vo všeobecnosti sa autá najlepšie predávajú na jar a na jeseň a naopak v zimných a letných mesiacoch je ťažšie nájsť kupca. Tiež sa uistite, že máte vysoko kvalitné fotografie zo všetkých strán vozidla a mimo interiéru a bezchybný popis so všetkými dôležitými informáciami.

Úspešný predaj a príjemný štart do každého nového dňa vám prajeme Jipos.cz!