Grilovanie

Ako si vybrať záhradný gril?

Grilovacia sezóna sa blíži! Plánujete si kúpiť vlastný gril a začať grilovať? Na čo si dávať pozor pri výbere grilu a aké funkcie by mal spĺňať? Niekoľko tipov a tipov, ako sa orientovať v ponuke grilov a vybrať si ten správny len pre vás prináša JIPOS.cz!

Vyberáme záhradný gril

Kvalitný záhradný gril je základom dobre grilovaného mäsa, zeleniny a ďalších potravín, na ktoré majú chuťové poháriky. Vhodne zvolený gril vám umožňuje usporiadať grilovacie večierky kdekoľvek chcete, či už je to záhrada, balkón alebo ho zabaliť a vziať si na letnú dovolenku. Každý gril vám ponúka pozitívne aj negatívne vlastnosti, takže sa musíte zamerať na základné otázky, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny gril pre vás.

Aké parametre grilu sú pre vás dôležité?

  • Bezpečnosť – kvalita, stabilita, požiarna bezpečnosť, ochranná izolácia
  • Grilovacie zariadenie – udiareň, poklop, teplomer
  • Materiál a jeho trvanlivosť
  • Rošt a jeho polohovateľnosť
  • Grilovací priestor
  • Rozmery samotného grilu a grilu
  • Údržba počas častého alebo náhodného grilovania
  • Dizajn – aktívny alebo relaxačný gril
  • Investovanie do grilu

Zaujímate sa o drevené uhlie alebo briketový gril?

Tento najrozšírenejší typ grilu je vhodný pre vonkajšie podujatia, pretože pri grilovaní sa uvoľňuje dym a grilované jedlá získavajú typickú chuť s nádychom dymu. Uhoľné grily majú tendenciu mať nižšiu kúpnu cenu v porovnaní s elektrickými alebo plynovými grilmi, ale na druhej strane je potrebné počítať s investíciami do brikety alebo uhlia. Zahriatie grilu trvá dlhšie, ale samotné grilovanie skracuje čas prípravy jedál kvôli vyššej teplote. V prípade grilov na drevené uhlie nenájdete funkciu regulácie teploty, majú náročnejšiu údržbu na čistenie po grilovaní.

Bude elektrický gril tou správnou voľbou pre vás?

Elektrické grily je možné použiť aj v interiéri. Sú veľmi ľahko ovládané, ľahšie sa čistia, potrebujú zdroj energie a majú regulátor teploty s veľmi rýchlym teplom. Tip z e-shopu Jipos. cz je Grill Zetta 230V od značky Cattara, konštrukcia grilu je vyrobená z vysoko kvalitnej ocele potiahnutej vysokoteplotným povlakom a odolným plastom. Gril je vybavený pántom nástroja na hornej časti a úložnou mriežkou v spodnej časti.

Dávate prednosť plynovej mriežke a jej vlastnostiam?

Plynové grily sú vhodné na grilovanie na čerstvom vzduchu. Ich výhodou je rýchle a jednoduché vznietenie plameňa a ohrev grilu. Na vykurovanie je potrebný dostatok plynu z propánovej butánovej fľaše, čo je ďalšia investícia a je drahšia ako investovanie do príslušenstva pre grily na drevené uhlie. Plynové grily majú dlhú životnosť, regulátor teploty a ľahšiu údržbu vďaka zariadeniu na kvapkanie tuku.

Posuujte grilovanie na ďalšiu úroveň

Každý milovník grilovania má svoj najlepší recept, ktorý sa nemôže zhodovať, ale aj jeho tajomstvá na zlepšenie vône a chuti jedla z horúceho ohňa. Skúste pridať mandľové škrupiny alebo kúsok čerešňového dreva do horúceho uhlia, položte vetvisku tymiánu alebo bobkový list na pľuvanec a uvidíte, akú odpoveď budete žať.

Recept na najlepšiu grilovačku?

Správne grilovanie nesmie chýbať mäso, ryby, zelenina, lahodná marináda s kvapkou alkoholu, najlepšie pivo alebo rum, BBQ omáčka, ale aj sladká bodka na konci. Vyskúšajte grilované jahody s kozím syrovým krémom! Naplňte grilovacie špajdle jahodami a grilujte ich plátkom masla. V miske vyšľaháme tukový krém, aby ste vyšľahali lyžicou trstinového cukru, 200 g kozieho syra a pokvapkajte citrónovou šťavou. Ľahko grilované jahody sa podávajú so smotanou.

Dobrý vkus a najúžasnejší gril na správnom grile vám praje JIPOS.cz!

Súvisiace príspevky