Inšpirácia

Aké vybavenie si zbaliť na zimnú dovolenku?

Čo znamená zimná dovolenka? V Jipos si pamätáme prvý dobrý „zimný“ odchod do zasnežených hôr s lyžami alebo podobnými sklonmi v kufri. Prvá myšlienka je okamžite nahradená druhou, a to „letným“ letom do teplej krajiny s plavkami a opaľovacím krémom v batohu. Tento rok, willy-nilly, oba tieto obrázky sú nejako rozmazané po chvíli …

Alternatívy k zimnej dovolenke môžu byť v skutočnosti správnym dobrodružstvom,ktoré možno budete chcieť zažiť aj po tom, čo sa všetko vráti do normálu, a opäť budeme mať neobmedzené možnosti.

Tohtoročná zimná dovolenka trochu inak

Čo tak stráviť dovolenku v prírode tento rok? Kde inde nájsť ten správny pokoj, nabiť novú dávku energie? A môžeme to urobiť bez civilizácie, bez hotelov, do ktoré by nás aj tak nepustili, bez toho, aby všetko rozptyľovalo. Len my a príroda. Kde presne to bude, je na vás. Prejdite si mapu opatrne a vyberte si miesto, ktoré vás niečím priťahuje. A staňte sa bezstarostným backpackerom!

Aké vybavenie pre vonkajšiu dovolenku v zime?

Vybrali ste si miesto, gratulujeme! Teraz len vybaviť sa správne, to bude druhý krok k úspešne strávenej dovolenke. A to je dôvod, prečo jipos je tu, kde „vonku“ prísť na svoje nielen pred sviatkom!

 1. Bez batohu to určite nebude fungovať. Vyberte si väčšiu, aby sa tam všetko zmestilo. Odporúčame zadný batoh 30l ARMY WOOD.


  Pozrite sa na ponukuna

  .

 2. Môžete spať pod holým nebom, pod skalou, v stane. Premýšľajte o najhorších podmienkach a vybavte sa tým najlepším, aby ste v noci neboli chladní alebo sa nenamočili.
  Pozrite sa na ponuku stanov,

  spacích vakov a spacích rohoží,

  odporúčame aj izotermálnu fóliu.

 3. Po spánku musíte jesťsrdečne, nech výlety stoja za to! Odporúčame pozrieť sa na naše grily a vonkajšie jedlá.

 4. Na záver prikladáme výber najpraktickejšíchvecí, ktoré sa v prírode určite môžu chyteť.

Grilovací ohniště


Máme všetko. Teraz si len vychutnajte svetlo a teplo elementárneho ohňa, sladké tóny gitary, krvavé západy slnka za horizontmi, prebúdzanie sa ráno so slnkom po chladnej noci, ranné čistenie v krištáľovej vode vo divokých potokoch, šušťanie vrcholov stromov a sledovanie jeleňa bežiaceho okolo. Stále hľadáte batoh s opaľovacím krémom a all inclusive na Kanárskych ostrovoch? 🙂

Outdoorová zimní dovolená

Súvisiace príspevky